Špeciálna akcia platná do 31. 8. 2024 🤗

Online konzultácia zdarma Neviete ako začať? Potrebujete poradiť?

Viac

Online konzultácia sestrou zdarma

Poradím Vám s vhodným ošetrením, nasmerujem Vás na konkrétneho špecialistu, v spolupráci s recepciou Vám nájdem termín na konkrétne ošetrenie, pomôžem Vám vyplniť vstupný anamnestický dotazník.
Vyplňte formulár nižšie a budeme Vás kontaktovať:


  alebo nám napíšte na konzultacia@esthetic.sk

  Kveta Kopecká Diplomovaná sestra

  Injekčná lipolýza: Účinná metóda na redukciu tukových záhybov

  Injekčná lipolýza je populárna estetická metóda, ktorá pomáha redukovať tukové záhyby a tvarovať postavu. Táto neinvazívna procedúra využíva injekcie obsahujúce látka na rozpúšťanie tukových buniek, čím sa dosiahne vyššia definícia a harmonický vzhľad tela. V tomto článku sa zameriame na význam, postup a výhody injekčnej lipolýzy pre tých, ktorí túžia po zlepšení svojej postavy.

  Čo je injekčná lipolýza a ako funguje?

  • Injekčná lipolýza, známa aj ako lipolýza bez chirurgického zákroku alebo lipolýza injekciami, je procedúra, ktorá využíva injekcie s látka na rozpúšťanie tukových buniek.
  • Táto látka sa aplikuje priamo do problémových oblastí, kde rozpúšťa tukové bunky a uvoľňuje nahromadený tuk.
  • Po rozpustení tukových buniek sa tuk postupne odstraňuje prirodzeným metabolickým procesom organizmu.

  Postup injekčnej lipolýzy:

  • Konzultácia a hodnotenie: Pred začatím procedúry sa vykoná konzultácia s lekárom, kde sa zhodnotí stav problémových oblastí a rozhodne sa o vhodnosti injekčnej lipolýzy.
  • Aplikácia injekcií: Lekár aplikuje injekcie s látka na rozpúšťanie tukových buniek do cieľových oblastí, ako sú brucho, boky, stehná alebo podbradok.
  • Masáž a kompresia: Po aplikácii sa vykoná masáž problémových oblastí, čo pomáha rozložiť rozpustený tuk a zlepšiť lymfatický obeh. Následne sa aplikuje kompresný obväz alebo elastický pás.

  Výhody injekčnej lipolýzy:

  • Neinvazívny prístup: Injekčná lipolýza je neinvazívna alternatíva k chirurgickým zákrokom ako je liposukcia. Nie sú potrebné rezy ani dlhá rekonvalescencia.
  • Cieľové úpravy: Procedúra umožňuje pres né upraviť konkrétne problémové oblasti tela, čo umožňuje presné formovanie postavy a redukciu tukových záhybov.
  • Rýchle výsledky: Výsledky injekčnej lipolýzy sa môžu začať prejavovať už po niekoľkých týždňoch a postupne sa zlepšujú s plynutím času.
  • Menej rizik a vedľajších účinkov: Injekčná lipolýza je považovaná za bezpečný postup, pri ktorom je riziko komplikácií minimálne. Obvyklé vedľajšie účinky sú prechodné a môžu zahŕňať miernu bolesť, opuch alebo podráždenie v mieste aplikácie.
  • Doplnok k zdravému životnému štýlu: Injekčná lipolýza nie je náhradou za zdravý životný štýl, ale môže byť skvelým doplnkom k stravovaciemu režimu a cvičeniu. Spojením tejto metódy s aktívnym životným štýlom možno dosiahnuť ešte lepšie a trvalé výsledky.
  Injekčná lipolýza je moderná estetická metóda, ktorá ponúka účinné riešenie pre redukciu tukových záhybov a formovanie postavy. Procedúra je neinvazívna, rýchla a má minimálne riziká a vedľajšie účinky. Ak sa s vami zdieľajú problémy spojené s tukovými záhybmi, injekčná lipolýza môže byť skvelou voľbou pre dosiahnutie žiadanej postavy a sebavedomia