Špeciálna akcia platná do 31. 8. 2024 🤗

Online konzultácia zdarma Neviete ako začať? Potrebujete poradiť?

Viac

Online konzultácia sestrou zdarma

Poradím Vám s vhodným ošetrením, nasmerujem Vás na konkrétneho špecialistu, v spolupráci s recepciou Vám nájdem termín na konkrétne ošetrenie, pomôžem Vám vyplniť vstupný anamnestický dotazník.
Vyplňte formulár nižšie a budeme Vás kontaktovať:


  alebo nám napíšte na konzultacia@esthetic.sk

  Kveta Kopecká Diplomovaná sestra

  Plastická chirurgia

  Vyhľadať iné ošetrenie

  Plastická chirurgia je odbor medicíny, ktorý sa zaoberá obnovou a zlepšovaním vzhľadu a funkcie tela. Plastickí chirurgovia majú odborné znalosti a zručnosti, aby vykonávali rôzne chirurgické zákroky, ktoré môžu zahrňovať rekonštrukciu tkaniva, úpravu tvaru a kontúr tela alebo zlepšenie estetiky rôznych častí tela.

  Plastická chirurgia sa delí na dve hlavné oblasti:

  Rekonštruktívna plastická chirurgia: Táto oblasť sa zaoberá obnovou a rekonštrukciou tkaniva po úrazoch, chorobách alebo vrodených chybách. Rekonštruktívni plastickí chirurgovia sa zaoberajú napríklad rekonštrukciou popálenín, odstraňovaním nádorov, obnovou funkcie poškodených tkanív a rekonštrukciou prsníkov po mastektómii.

  Estetická plastická chirurgia: Táto oblasť sa zameriava na zlepšenie vzhľadu a estetiky rôznych častí tela. Estetickí plastickí chirurgovia vykonávajú zákroky s cieľom zmeniť tvar a kontúry tela podľa preferencií pacienta. Medzi najbežnejšie estetické zákroky patria augmentácia prsníkov, liposukcia, facelift, rinoplastika (operácia nosa), abdominoplastika (operácia brušnej steny) a iné.