Špeciálna akcia platná do 31. 8. 2024 🤗

Online konzultácia zdarma Neviete ako začať? Potrebujete poradiť?

Viac

Online konzultácia sestrou zdarma

Poradím Vám s vhodným ošetrením, nasmerujem Vás na konkrétneho špecialistu, v spolupráci s recepciou Vám nájdem termín na konkrétne ošetrenie, pomôžem Vám vyplniť vstupný anamnestický dotazník.
Vyplňte formulár nižšie a budeme Vás kontaktovať:


  alebo nám napíšte na konzultacia@esthetic.sk

  Kveta Kopecká Diplomovaná sestra

  Čo robiť pre to, aby zabrali krémy proti celulitíde? Len v TOMTO prípade sa jej naozaj zbavíte!

  Poctivo sa natierate, no celulitída ani pneumatika na brušku nemiznú tak rýchlo, ako by ste chceli? Spýtali sme sa odborníčky, čo všetko musíte urobiť, aby krémy proti pomarančovej koži, na strie a zoštíhľujúce prípravky zabrali na maximum. Akékoľvek používanie anticelulitídových krémov a zoštíhľujúcich prípravkov má zmysel len ako prevencia vzniku celulitídy, vysvetľuje dermatologička Alexandra Rozborilová. Uznávaná odborníčka však nezatracuje ich používanie, pretože ich hlavný význam vidí práve v spôsobe, akým sa nanášajú – masážou. A práve tá je podľa nej najväčším efektom týchto krémov.

  „Nepopieram však, že niektoré zložky v krémoch môžu zlepšiť prekrvenie danej oblasti a tým akoby zlepšiť odtok lymfy, pretože celulitída je spôsobená jej spomaleným odtokom a následným nahromadením tukových buniek v intersticiálnych priestoroch, čím vzniká efekt pomarančovej kože. Takže každý prípravok, ktorý prekrví lokalitu, a následné masírovanie má istý efekt. Otázne je, o akom efekte v percentách sa môžeme baviť, pretože pri celulitíde vždy zvažujeme genetické faktory, životný štýl a hormonálne faktory. U každej ženy, lebo celulitída postihuje výhradne nás, má iná zložka väčšiu váhu. U niektorej viac zaváži genetika, u inej hormonálna nerovnováha alebo životný štýl. A práve ak vychádzame z tejto kombinácie, prídeme na to, že celulitída je do istej miery aj v našich rukách. Kvalitným životným štýlom ju dokážeme minimálne spomaliť, aj keď nie úplne odstrániť.“  Uznávaná dermatologička hovorí preto skôr o zabránení vzniku vyššieho štádia efektu pomarančovej kože. „Odporúčam veľa pohybu, hlavne chôdzu. Prejdite denne spoň päť kilometrov, čiže 10-tisíc krokov, naordinujte si dostatok tekutín a iné pomôcky, ktoré zlepšujú lymfatický a celkovo cievny venózny odtok krvi. Okrem chôdze pomôžu akékoľvek masáže, vykladanie nôh hore, nosenie voľnejšieho oblečenia. To úzke totiž zabraňuje odtoku tekutín.“

  Na čo sa spoľahnúť?  MUDr. Rozborilová má jeden lacný a veľmi účinný trik – striedanie horúcej a studenej sprchy. „Má to skvelý účinok na stenu ciev.“ Používanie krémov radí najmä v období tehotenstva, puberty či menopauzy, keď dochádza k hormonálnemu rozladeniu organizmu. „Vtedy zvyknú ženy pomerne rýchlo pribrať.“ A tu sa dostávame k problematike strií. „Ak sa raz objavia, dajú sa odstrániť veľmi ťažko, náročným laserovým zákrokom, aj to len čiastočne. Takže odporúčam radšej prevenciu. Držať si hmotnosť v chúlostivých obdobiach cyklu ženy a natierať sa výživným mastným krémom, ktorý obsahuje vitamín E, lebo ten dokázateľne zlepšuje kvalitu pokožky. “

  Dobre teda, krémy budeme používať ako skvelú masážnu pomôcku a prevenciu pomarančovej kože. Aké profi ošetrenie však radí majiteľka známej kliniky krásy potom, čo sa otvoria ich brány? „Zvyčajne fungujú ošetrenia na báze lymfodrenáže, ale je to len pomocná metóda. Keď sa klientka rozhodne investovať do svojho tela peniaze, mala by sedenia kombinovať s piatimi kilometrami chodenia a pitným režimom. Neprejedať sa sladkými a slanými jedlami.“ No a z prístrojov, ktoré fungujú, Alexandra Rozborilová odporúča kombináciu lymfodrenáže a rádiofrekvencie so stimuláciou kože tak, aby sa pôsobilo na obidve zložky vzniku celulitídy. „Intenzívne teplo pomáha lymfatickému odtoku a spôsobuje tvorbu kolagénu, takže koža je pevnejšia. Tak je pomarančová štruktúra menej badateľná, pretože na ochabnutej koži je oveľa viditeľnejšia ako na pevnej.“

  View this post on Instagram

  Milí moji, dnes som uvažovala; že presne pred dvoma rokmi dostala moja kozmetika nové meno❤️. Pamätám si to ako dnes, ako som Vilovi začala rozprávať príbeh mojich krémov; ktorý sa začal pred 15 rokmi. Používala som ich najskôr sama, moja rodina, moji priatelia. Postupne som ich začala písať na recept z lekárne aj mojim klientom. Bolo to pred 15 rokmi a krémy som nazvala Esthetic. Ich receptúra má pre mňa vzácne čaro, pretože je to zmes historickej tradície vedomostí mojich učitelov ako boli prof. Hegyi, Ing. Traubnerová a môj veľký ľudský vzor pani primárka Eleonóra Lukáčová a použitie substancií, ktoré priniesol najnovší výskum a ja som sa k nim dostala na zahraničných vzdelávacích podujatiach. Krémy sme nikdy neskúšali na zvieratách ale vždy samé na sebe, pretože viem, že nechcem ponúknuť nič, čo by nebolo dobré pre mňa nikomu inému. Po niekoľkých rokov sme zistili, že naše krémy sa tešia vzácnej obľube. Zahraniční diplomati po skončení misie posielali svojich nástupcov, aby im kúpili a poslali krémiky, dcery kupovali krémy mamám a kamarátkam, manželky manželom. Lekáreň nestíhala vyrábať, museli sme nájsť laboratórium, ktoré bude miešať krémy “ vo veľkom”. Po 15 rokoch sme síce nemali ani jeden letáčik či plagátik, ale dobré meno sa šírilo ústnou reklamou. Kozmetiku si obľúbili slávni ale aj tí neznami:) Erika Judíniová mi hovorila, ako sa jej ľudia vypytujú, aký zázrak to používa, že vôbec nestárne. Mali sme zrazu tisícky spokojných klientov. A mne to stále nedocvaklo:)))). Preto si presne pamätám ten deň pred dvoma rokmi keď Vilo videl ten plamienok v mojich očiach, keď som mu rozprávala tajomstvá výroby a on hovorí” prečo krém nenazveš svojim menom, keď ho tak miluješ. A prečo ho neponúkneš aj mimo svojej kliniky ľudom na Slovensku. A tak vzniklo pokračovanie môjho príbehu www.doktorkasandra.sk. Ďakujem všetkým, ktorí ma inšpirovali pred 15 rokmi a tým, ktorí ma inšpirujú dnes. Vaša Sandra???

  A post shared by Doktorka Sandra (@doktorka_sandra) on  Tieto potraviny majú minimum kalórií a pomáhajú pri chudnutí


  1. Voda
  Nielenže voda neobsahuje žiadne kalórie, ale vedecké štúdie potvrdzujú, že ak dospelý človek vypije pohár vody, zvýši sa mu spaľovanie aj výdaj energie aj v čase, keď jeho telo zostáva v pokoji, a to až o 24 až 30 percent.

  ❤ Kalórie: 0
  ❤ Sacharidy: 0
  ❤ Cukor: 0
  ❤ Podiel vody: 100 %


  2. Zeler
  Táto zelenina znižuje krvný tlak, podporuje trávenie a je skvelá pri znižovaní hmotnosti

  ❤ Kalórie: 16 (1 hrnček)
  ❤ Sacharidy: 3, 8 g (hrnček)
  ❤ Cukor: 2 g (hrnček)
  ❤ Podiel vody: 95 %


  3. Šalátová uhorka
  Je mimoriadne bohatá na vitamín K aj antioxidanty, ktoré sú silnou zbraňou na voľné radikály.

  ❤ Kalórie: 15 (1 hrnček)
  ❤ Sacharidy: 2, 8 g (hrnček)
  ❤ Cukor: 2 g (hrnček)
  ❤ Podiel vody: 96 %


  4. Špenát
  Špenát sa stará o zdravie našich očí, pretože obsahuje vysoký pomer zeaxantínu aj luteínu, čo sú významné antioxidanty dôležité pre zrak aj mozog. Zabraňujú totiž degenerácii sietnici a tvorbe sivého zákalu.

  ❤ Kalórie: 23 (1 hrnček)
  ❤ Sacharidy: 1 g (hrnček)
  ❤ Cukor: 0,5 g (hrnček)
  ❤ Podiel vody: 91 %


  5. Špargľa
  Významne znižuje krvný tlak aj riziko infarktov, je skvelou prevenciou pred ochoreniami srdca, pred cukrovkou aj rakovinou.

  ❤ Kalórie: 20 (1 hrnček)
  ❤ Sacharidy: 5 g (hrnček)
  ❤ Cukor: 2,5 g (hrnček)
  ❤ Podiel vody: 93 %


  6. Cukina
  Táto zelenina dokáže udržať v rovnováhe činnosť štítnej žľazy, slúži ako prevencia pred cukrovkou, zlepšuje tráviaci systém, znižuje cholesterol a zabezpečuje správnu hladinu inzulínu.

  ❤ Kalórie: 20 (1 hrnček)
  ❤ Sacharidy: 4 g (hrnček)
  ❤ Cukor: 2 g (hrnček)
  ❤ Podiel vody: 94 %


  7. Vývar z kostí
  Silný vývar z kostí pomáha liečiť syndróm dráždivého čreva, pomáha organizmu bojovať s intoleranciou na rôzne typy potravín, podporuje imunitný systém a znižuje prejavy celulitídy.

  ❤ Kalórie: 40 (1 hrnček)
  ❤ Sacharidy: 0,6 g (hrnček)
  ❤ Cukor: 0,5 g (hrnček)


  8. Ružičkový kel
  Obsahuje vysoký podiel luteolínu, čo je dôležitý antioxidant, ktorý chráni telo pred bujnením rakovinových buniek, spomaľuje zápalové procesy a posilňuje kardiovaskulárny systém.

  ❤ Kalórie: 28 (pol hrnčeka)
  ❤ Sacharidy: 5,5 g (pol hrnčeka)
  ❤ Cukor: 1.4 g (pol hrnčeka)
  ❤ Podiel vody: 86 %


  9. Brokolica
  Je bohatá na luteolín, sulforafán aj indol 3 karbinol, ktoré patria do skupiny dôležitých antioxidantov, pretože sú dobrou prevenciou proti rakovine. Brokolica zároveň obsahuje vysoký podiel kvercetínu, čo je prírodné antihistaminikum, ktoré pomáha pri problémoch s nízkym krvným tlakom.

  ❤ Kalórie: 30 (hrnček)
  ❤ Sacharidy: 6 g (hrnček)
  ❤ Cukor: 1,5 g (hrnček)
  ❤ Podiel vody: 89 %


  10. Červená paprika
  Je spojencom v boji proti anémii, obsahuje totiž vysoký podiel železa. Naše telo ho z papriky dokáže prijímať rýchlejšie a efektívnejšie, pretože táto zelenina obsahuje aj veľa vitamínu C.

  ❤ Kalórie: 30 (hrnček)
  ❤ Sacharidy: 6 g (hrnček)
  ❤ Cukor: 3,5 g (hrnček)
  ❤ Podiel vody: 92 %


  11. Karfiol
  Obsahuje veľké množstvo cholínu, ktorý patrí do skupiny vitamínov B, má v tele za úlohu zúčastňovať sa na syntéze DNA a posilňuje bunkové steny.

  ❤ Kalórie: 25 (hrnček)
  ❤ Sacharidy: 5,3 g (hrnček)
  ❤ Cukor: 2,4 g (hrnček)
  ❤ Podiel vody: 92 %


  12. Hrášok
  Hrášok sa považuje za zeleninu, ktorá má v sebe kombináciu najúčinnejších antioxidantov zo všetkých potravín. Má schopnosť spomaľovať v tele účinky HIV, dokonca sa používa pri dlhodobej liečbe pozitívnych pacientov.

  ❤ Kalórie: 30 (hrnček)
  ❤ Sacharidy: 7 g (hrnček)
  ❤ Cukor: 1 g (hrnček)
  ❤ Podiel vody: 90 %


  13. Cibuľa
  Ak ju zaradíte do svojho jedálnička, posilníte zdravie ústnej dutiny aj zubov a znížite riziko zubných kazov. Antioxidanty, ktoré táto zelenina obsahuje, fungujú ako prevencia proti astme, rakovine, cukrovke aj srdcovým ťažkostiam.

  ❤ Kalórie: 64 (hrnček)
  ❤ Sacharidy: 14,9 g (hrnček)
  ❤ Cukor: 6,8 g (hrnček)
  ❤ Podiel vody: 92 %


  14. Kvasené uhorky
  Konzumovaním uhoriek posilníte svoje trávenie, chránite telo pred vplyvom škodlivých voľných radikálov aj pred rakovinou sleziny. Pozor, keďže obsahujú zároveň vysoký pomer sodíka, je vhodné nepreháňať to s konzumáciou.

  ❤ Kalórie: 17 (hrnček)
  ❤ Sacharidy: 3,7 g (hrnček)
  ❤ Cukor: 1,9 g (hrnček)
  ❤ Podiel vody: 96 %


  15. Mrkva
  Vďaka vysokému obsahu betakaroténu posilňuje imunitný systém, znižuje riziko kardiovaskulárnych problémov aj hladinu cholesterolu. Zároveň posilňuje zrak a je skvelou prevenciou rôznych typov rakoviny.

  ❤ Kalórie: 52,5 (hrnček)
  ❤ Sacharidy: 12,3 g (hrnček)
  ❤ Cukor: 6,1 g (hrnček)
  ❤ Podiel vody: 88 %


  16. Citróny
  Sú doslova nadopované vysokou dávkou vitamínu C, čo z nich robí ovocie, ktoré funguje ako skvelá prevencia proti rakovine, chráni pred vznikom žlčníkových kameňov či ťažkostí s pečeňou. Zároveň posilňujú imunitu, zdravé srdce, trávenie, inzulínovú rovnováhu a tiež osviežujú dych.

  ❤ Kalórie: 21,6 (1 citrón )
  ❤ Sacharidy: 11,6 g (1 citrón)
  ❤ Cukor: 1,5 g (1 citrón)
  ❤ Podiel vody: 88 %


  Celý článok nájdete tu