Špeciálna akcia platná do 31. 8. 2024 🤗

Online konzultácia zdarma Neviete ako začať? Potrebujete poradiť?

Viac

Online konzultácia sestrou zdarma

Poradím Vám s vhodným ošetrením, nasmerujem Vás na konkrétneho špecialistu, v spolupráci s recepciou Vám nájdem termín na konkrétne ošetrenie, pomôžem Vám vyplniť vstupný anamnestický dotazník.
Vyplňte formulár nižšie a budeme Vás kontaktovať:


  alebo nám napíšte na konzultacia@esthetic.sk

  Kveta Kopecká Diplomovaná sestra

  Transplantácia vlasov: Revolučná metóda pre obnovenie vlasovej línie

  Transplantácia vlasov je moderný estetický zákrok, ktorý prináša novú nádej pre ľudí trpiacich vypadávaním vlasov. Táto revolučná metóda umožňuje obnoviť vlasovú líniu a znovu získať plné a husté vlasy. V tomto článku sa zameriame na význam, postup a výhody transplantácie vlasov pre tých, ktorí sa zaoberajú problémom vypadávania vlasov.

  Čo je transplantácia vlasov a ako funguje?

  • Transplantácia vlasov je chirurgický zákrok, ktorý zahŕňa presun vlasových folikulov z jednej časti tela (zvyčajne zadnej časti hlavy) do oblastí s vypadávaním vlasov.
  • Tieto folikuly sú odolné voči vypadávaniu a po transplantácii rastú a vytvárajú nové vlasy v cieľovej oblasti.
  • Existujú dve hlavné techniky transplantácie vlasov: FUT (folikulárna jednotka transplantácia) a FUE (extrakcia jednotlivých folikulov). Obidve metódy sú účinné, ale líšia sa vo spôsobe získavania vlasových folikulov.

  Postup transplantácie vlasov:

  • Konzultácia a hodnotenie: Lekár vyhodnotí stav vlasovej línie a rozhodne o vhodnosti transplantácie vlasov. Diskutujú sa očakávania pacienta a vysvetľujú sa možnosti a obmedzenia.
  • Zber vlasových folikulov: V závislosti od zvolenej techniky sa vykoná buď chirurgický rez na zadnej časti hlavy (FUT) alebo extrakcia jednotlivých folikulov pomocou mikronástrojov (FUE).
  • Transplantácia folikulov: Lekár presunie zozbierané vlasové folikuly do oblastí s vypadávaním vlasov. Je dôležité dodržiavať presnú polohu a smer vlasových folikulov pre prirodzený vzhľad.

  Výhody transplantácie vlasov:

  • Trvalé výsledky: Transplantované vlasy sú trvalé a odolné voči vypadávaniu, čo znamená, že po obnovení vlasovej línie si môžete užívať plné a husté vlasy